Извештај са заједничког састанка Тима за ПЗЗ и Тима за СиТЗЗ СЛФС одржаног дана 28. децембра 2018. године

Заједнички састанак Тима за примарну здравствену заштиту (у даљем тексту: Тим за ПЗЗ СЛФС) и Тима за секундарну и терцијарну здравствену заштиту (у даљем тексту:Тим за СиТЗЗ СЛФС) одржан је 28. децембра 2018. године, у просторијама Републичке организације Синдиката лекара и фармацеута Србије у Београду.
Састанку су присуствовали:
Тим за ПЗЗ СЛФС:                                                    Тим за СиТЗЗ СЛФС:
1. др Сузана Вуковић                                            1. др Снежана Гајић
2. др Клара Хармати                                            2. др Весна Ђокић
3. др Богданка Пушић                                         3. др Бобан Станојевић
4. др Петар Кнежевић                                         4. др Татјана Петровић
5. др Снежана Павков                                         5. др Драгана Арсић
6. др Тања Ђорђевић                                           6. др Мирослав Станојевић
7. др Славица Софронић                                    7. др Јадранка Врањеш Боснић
     После усвајања дневног реда, члановима тимова подељени су извештаји потпредседница СЛФС у писаној форми, који су припремљени за Скупштину СЛФС.

Договорено је да се и наредне године настави са заједничким састанцима тимова, најмање два пута годишње.
      Констатовано је да се на седницама Главног одбора СЛФС (у даљем тексту: ГО СЛФС) више пажње мора посветити битним стварима и темама које су од општег значаја за струку.
Договорено је да се све оно што се договори на састанцима тимова, односно све одлуке донете на тим састанцима проследе одмах надлежним институцијама потписане од стране потпредседника СЛФС, а да се ГО СЛФС обавести о томе на првој наредној седници.
      Дискутовано је о различитом повећању плата за запослене у здравству и констатовано да то може довести или до измене Уредбе о коефицијентима запослених у здравству или до увођења три различите основице. Договорено је да се правница СЛФС по овом питању писаним путем обрати Министарству за рад, запошљавање, борачкаи социјална питања, Министарству здравља и Министарству државне управе и локалне самоуправе Републике Србије.
      Оба тима су се сложила да су лекари на свим нивоима постали веома пасивни и сматрају да је потребно анимирати чланство и покушати укључити што више чланова у рад СЛФС, као и да је неопходно радити на учлањивању што већег броја лекара у синдикат. Закључак је да је неопходно активирати Групу за омасовљавање формирану на једној од претходних седница ГО СЛФС, која би ишла по градовима и упознавала лекаре, стоматологе и фармацеуте о активностима СЛФС.
      Фармацеути су указали да је неопходно формирати Подтим који би се бавио проблемима фармацеута, што ће на следећем састанку Тима за ПЗЗ СЛФС бити учињено.
      На захтев чланова оба тима, потпредседнице СЛФС Др Славица Софронић и Др Јадранка Врањеш Боснић су одмах на састанку упутиле писани захтев председнику СЛФС Др Раду Панићу да сазове седницу ГО СЛФС, са темом: скупштина, на којој би чланови ГО СЛФС могли да дискутују о претходним и предстојећим скупштинама СЛФС. Дат је предлог да се седница ГО СЛФС одржи 11. јануара 2019. године.
У Београду, дана 8. јануара 2019. године.
Потпредседница СЛФС за ПЗЗ
Др Славица Софронић