Извештај са састанка Тима за ПЗЗ СЛФС одржаног 23.11.2017. године

Састанак Тима за ПЗЗ СЛФС одржан је 23.11.2017. године у просторијама синдиката у Београду.
На састанку су донети следећи закључци:
1. Да се проблеми везани за ИЗИС и комуникацију са вишим нивоима здравствене заштите изнесу и размотре у циљу проналажења најбољих решења на заједничком састанку оба тима заказаном за 22. децембар 2017. године.
2. Да се и даље инсистира на одређивању максималног броја опредељених пацијената. Да се поново тражи састанак са Министром здравља и да се захтев понавља све док до састанка не дође.
3. После дискусије о саставу Радне групе за вредновање радних места у каталогу радних места у јавним службама, предложено ја да СЛФС тражи од Министра здравља објашњење којим се критеријумом водио при формирању радне групе. Такође је предложено да СЛФС упути допис Министру државне управе и локалне самоуправе за захтевом  да нам се достави МЕТОДОЛОГИЈА ЗА ВРЕДНОВАЊЕ РАСНИХ МЕСТА коју представљају консултанти ангажовани од стране Министарства државне управе и локалне самоуправе.
4. Тим није у могућности да члановима СЛФС да информацију о статусу лекара специјалиста спортске медицине и специјалиста медицине рада, и где ће бити њихово место у новим систематизацијама, тако да је договорено да се упуте дописи РФЗО, Институту за јавно здравље и Министарству здравља са овим питањима.
5. У појединим домовима здравља постоје организациони проблеми у службама за здравствену заштиту деце и омладине и Тим сматра да је неопходно што пре одржати састанак Подтима за педијатрију где ће се дискутовати по овом и другим питањима и проблемима везаним за послове изабраних педијатара. Датум сатсанака биће накнадно одређен.
6. Пошто многе ОО СЛФС имају проблем да од директора установе добију информације везане за спискове запослених и радна места на која су распоређени, кадровски план за 2107. годину, Правилник о систематизацији радних места (усаглашене са каталогом радних места) председницима ОО СЛФС биће достављен модел дописа који ће сачинити правница СЛФС.
Састанак Тима за ПЗЗ СЛФС планиран је за јануар 2017. године, јер је 22. децембра 2017. године заказан заједнички састанак Тима за ПЗЗ и Тима за СиТЗЗ СЛФС.

Београд, 25.11.2017. године
Потпредседник СЛФС за ПЗЗ