HOĆE LI IKO DATI OSTAVKU?! U školi “Ribnikar” sahranili smo Srbiju! – Ljiljana Simić

Ko sme tvrditi da je masakr u beogradskoj školi samo izdvojen slučaj? Naisilje i agresija su amblem našeg društva.

Specijalista psihijatrije na Klinici za psihijatrijske bolesti “Dr Laza Lazarević” dr Ljiljana Simić gostovanjem je dala edukativni karakter i novu notu emisije na najosetiljiviju temu koja je potresla Srbiju, ali i čitav svet. Posle maskra koji je dogodio 3. maja 2023. godine u OŠ “Vladislav Ribnikar”, u Srbiji više ništa neće biti isto. Doktorka Simić je odgovorila koje su institucije i resori zakazali, da li je ministar prosvete Branko Ružić nakon ove tragedije imao moralnu obavezu da podnese ostavku na svoju funkciju i koliko smo svi kolektivno, kao društvo, odgovorni za ovo. Istovremeno, u instituciji od vitalnog značaja za mentalno zdravlje, odvija se štrajk zaposlenih koji traže smenu v.d. direktora “Laze Lazarević” Ivane Stašević, a koju je na tu poziciju i rukovodeće mesto postavila SPS.

Novinar i voditelj Maja Dušanić