Допис надлежним органима поводом најаве различитог процента повећања плата у здравству

ЗАХТЕВ
за приступ информацијама од јавног значаја
Поштовани,

На основу члана 15. став 1. Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја (“Службени гласник РС” бр.120/04, 54/07, 104/09 и 36/10), а у вези најављеног повећања плата у здравству, молим да нам доставите следеће информације:

1. Који елемент плате (зараде) се повећава приликом најављеног повећања плата у здравству? Да ли ће се повећање остварити кроз промену коефицијента или ће бити предвиђена различита основица за медицинске сестре (техничаре) и лекаре?

2. Образложење за различит проценат повећања плата медицинским и стоматолошким сестрама и техничарима (12%) и лекарима (10%)?

3. Када ће се најављено повећање применити?

Молимо да што је пре могуће одговорите на наш допис и доставите тражене информације.

У Београду, дана 14.01.2019. године.

Срдачно Вас поздрављамо и унапред захваљујемо,

ПОДНОСИЛАЦ ЗАХТЕВА
Синдикат лекара и фармацеута Србије