Da li je Panić bio u pravu kad je rekao da kovid propusnice neće ni biti uvedene

Izvor: N1

„Gotovo sam siguran da kovid propusnice na kraju neće ni biti uvedene i da priča o tome predstavlja samo indirektan pritisak na građane Srbije da se vakcinišu“, izjavio je 14. septembra za portal N1 predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije Rade Panić.

Tačno tri nedelje kasnije, predsednica Vlade Ana Brnabić rekla je da su na tome (kovid propusnicama) „mnogo radili i razmišljali“, dodajući da je „moguće da ćemo doći do toga da ih uvedemo u jednom trenutku, a možda i nećemo”.

„Znam šta će se desiti kad uvedemo kovid propusnice, naučila sam mnogo kako se reaguje do sada, a to je kad ih uvedemo – ne možemo da ih iskontrolišemo. Vratila sam se iz Njujorka, u Njujorku kupuju kovid propusnice za 100 dolara, ne možete to da iskontrolišete, a onda ćemo trpeti napade o tome“, rekla je Brnabić nakon današnje sednice Kriznog štaba, odgovarajući na pitanja novinara o kovid propusnicama.

Podsetimo, priča o uvođenju takozvanih kovid propusnica potekla je od člana Kriznog štaba epidemiologa Predraga Kona.

„To se doživljava kao ozbiljna diskriminacija, izaziva bes kod ljudi i nema političke volje za to (kovid propusnice). Racionalno je da postoje kovid propusnice, samim tim što o tome govorim siguran sam da će to izazvati navalu besa, naročito kad sam ja u pitanju, ali to je racionalno“, naglasio je Kon 12. avgusta, gostujući u Danu uživo na TV N1.

Uvođenje kovid propusnica podržao je i državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Srbije Mirsad Đerlek, koji je 21. avgusta izjavio da je „potez s kovid propusnicama je potpuno opravdan“.

„Mnogo iskusnije i starije zemlje koje su vodile računa i o ličnom i o građanskom pravu su uvele kovid propusnice i to se pokazalo kao pozitivan potez. Zašto to i mi kao država ne bismo uradili“, istakao je Đerlek.

A da se Srbija priprema za uvođenje kovid sertifikata obnarodovala je 12. septembra i predsednica Vlade Ana Brnabić

“Ono što smo mi razmatrali je uvođenje kovid propusnica na onim mestima na kojima nije neophodno da ljudi borave, dakle ne zavisi im život od toga. To bi se odnosilo na zatvorene prostore, kafiće, barove, restorane i noćne klubove“, pojasnila je tada Brnabić.

Preuzeto sa sajta rs.n1info.com: https://rs.n1info.com/vesti/kovid-propusnice-u-srbiji/